WarmUp DOUBLEHANDED Challenge - morski wyścig na rozgrzewkę

13 maja wystartuje z Gdyni pierwszy wyścig z offshorowego cyklu Gdynia DOUBLEHANDED Yachtrace, którego trzy odsłony rozegrane zostaną w tym sezonie na Bałtyku.
Inauguracyjna impreza skierowana jest do żeglarzy, którzy nie mogą się doczekać regatowych wrażeń na morzu w nowym sezonie żeglarskim. Jak zaznacza pomysłodawca regat, Paweł Wilkowski, WarmUp to świetna okazja, by wypróbować trym jachtu i zgranie z partnerem przed głównym wyścigiem Gdynia DOUBLEHANDED Yachtrace.

– Mimo chłodnej majowej aury nasze regaty będą rozgrzewką przed sezonem regatowym na Bałtyku – mówi Paweł Wilkowski. – Wyścig ruszy w sobotnie południe z gdyńskiej mariny. Start poprzedzony będzie prezentacją i paradą wszystkich jachtów biorących udział w imprezie.

Organizatorzy duży nacisk kładą na kwestie bezpieczeństwa. Jachty zostaną sprawdzone pod kątem zgodności z wymogami Offshore Special Regulations (OSR) dotyczącymi konstrukcji i wyposażenia jachtów oraz wyszkolenia załóg biorących udział w wyścigach morskich.

Kolejne regaty w tym cyklu to Gdynia DOUBLEHANDED Yachtrace (400 Mm non stop) zaplanowane na 3 czerwca oraz CoolDown DOUBLEHANDED Challenge (60-100 Mm), które wystartują 30 września. Zapisy na te imprezy prowadzone są za pośrednictwem strony. Informacje o regatach dostępne są także na Facebooku.