Szkolenia Sea Survival - Personal Off-Shore Safety

W czasie kończącego majówkę weekendu wystartowaliśmy z kolejną serią szkoleń Sea Survival - Personal Off-Shore Safety (popularnie zwane także po polsku ITR).
Trzon grupy stanowili off-shorowi regatowcy, ponieważ termin majówkowy skierowany był przede wszystkim do uczestników regat - szczególnie cyklu regat załóg dwuosobowych OS Racing (znanych także jako Doublehanded)
Pogoda dopisała, nastroje uczestników także zatem dwudniowe, bardzo intensywne szkolenie przebiegło bardzo sprawnie. Po przerobieniu obowiązkowego materiału WS OSR, bardzo ciekawych zajęciach z lekarzem ratownikiem jak zwykle najbardziej emocjonującą częścią były zajęcia praktyczne z użyciem pirotechniki (każdy uczestnik ma możliwość odpalenia takich środków) oraz zajęcia w wodzie.
Woda była rześka ale każdy z uczestników miał do dyspozycji kombinezony TPS i oczywiście automatyczne kamizelki ratunkowe. Zwodowaliśmy tratwę z pokładu jachtu, moment jej otwierania się w wodzie jest niezmiennie fascynujący :) i wykonaliśmy zestaw obowiązkowych ćwiczeń związanych z zachowaniem się w wodzie i w tratwie. 

Kolejne szkolenie już 19/20 maja w Gdańsku, są jeszcze 2 wolne miejsca - Zapraszamy!