PÓŹNE ZAPISY DO WCZESNYCH REGAT – OFF-SHORT RACING RUSZA 1 MAJA

Zgodnie z planem, pomimo wiosennego chłodu i obostrzeń, pierwsze regaty doublehanded rozpoczną się 1 maja.

Startujących przyjmie Marina Yacht park, gdzie planowano rozpoczęcie sezonu żeglarskiego wraz z otwarciem regat. Niestety, z powodów formalnych, takie publiczne rozpoczęcie sezonu nie będzie się mogło odbyć, dlatego jedyną uroczystością tego dnia będzie rozpoczęcie regat, które zaplanowano na godzinę 10:00.

Oczywiście, wszystko z zachowaniem wymagań sanitarnych.
Tradycyjnie, o 12:00 przy Wyjściu Południowym nastąpi start regat na trasie do Helu, przez Górki Zachodnie. Po mecie w Helu, załogi dokonają inspekcji „Jaja”, które aktualnie poddawane jest zabiegom remontowym. W zależnosci od możliwości cumowania w Helu – oficjalne rozpoczęcie sezonu regatowego odbędzie się na jachtach ustawionych niemal w tratwę.

Drugi dzień regat, to już ściganie na poważnie – 50-milowy wyścig będzie pierwszym z serii wyścigów rankingowych Off-Short Racing. Zakończenie regat w niedzielę wstępnie zaplanowano o 20:00 w Marina Yacht Park.

Klasyfikacja ORC oraz MINI 650, to standard w Off-Short Racing.
Równolegle Organizator proponuje PROMO division – jest to grupa jachtów, które nie posiadają świadectwa ORC, a chciałaby uczestniczyć w regatach dwuosobowych. Grupa ta będzie klasyfikowana według zasady „kto pierwszy, ten lepszy” bez podziału na wielkość. Ta forma ścigania się w formule dwuosobowej będzie zachowana w kolejnych wyścigach, przy czym PROMO division będzie startować na trasach krótkich, z metą wieczorem (w ten sposób mniej chętnym do ścigania się w nocy zostanie zaoferowana możliwość uczestnictwa w wyścigu dziennym, z obniżoną kategorią bezpieczeństwa OSR).

Kalendarz Regat, Zawiadomienie o Regatach, przepisy i inne informacje można znaleźć na stronie offshort.eu Tam też uruchomiono rejestrację do regat – termin zapisów – 23 kwietnia, więc zbyt wiele czasu nie ma.