Offshore Shorthanded Racing już po rozgrzewce

Robert Gwóźdź i Marcin Dejewski na jachcie „Smoke” wygrali WarmUp DOUBLEHANDED 2018 w klasie ORC, a „Caravela 950” z Andrzejem Glebowem i Jarosławem Kaczorowskim zwyciężyła w klasyfikacji Open.
Regaty będące pierwszą odsłoną tegorocznego cyklu Offshore Shorthanded Racing zakończyły się w niedzielę 13 maja.

Udział w regatach zadeklarowało dziesięć załóg, dziewięć z nich sklasyfikowano. Notę DNF otrzymał jacht „Tryglaw” z Maciejem Raczkowskim i Dominikiem Regielem. W grupie Open, poza „Caravelą” startowały „Dancing Queen” i „Opole”.

Przed rokiem rozgrzewkowe regaty cyklu Offshore Shorthanded Racing wygrał Marek Marcinkowski i Marek Turkowski na „Zenie II” oraz Paweł Wilkowski i Jan Piernikarczyk na jachcie „Vataha”.

Kolejne dwuosobowe zmagania OS Racing czekają żeglarzy w czerwcu. Cały cykl regat załóg dwuosobowych będzie składał się z sześciu imprez morskich, ponieważ klasyfikacja Doublehanded będzie prowadzona także w ramach odrębnych wyścigów B-8 Nord Cup i Gdynia-Władysławowo-Gdynia – obu rozgrywanych w ramach Pucharu Bałtyku Południowego.

Terminarz kolejnych regat
2-8 czerwca: Gdynia 400 DOUBLE – ok. 400 Mm (ORC, OPEN, MINI 650, Classe 950)
28-29 lipca: SummerHeat DOUBLE – ok. 300 Mm (ORC, OPEN, MINI 650, Classe 950)
29-30 września: CoolDown DOUBLE – ok. 100 Mm (ORC, OPEN, MINI 650, Classe 950)

Poza tym w kategorii double będą jeszcze dwa wyścigi zaliczane do klasyfikacji generalnej:
29-30 czerwca: B-8 Nord Cup – ok. 140 Mm
8-9 września: Gdynia-Władysławowo-Gdynia – ok. 60 Mm