Gala Żeglarska – zakończenie sezonu Off-Short Racing 2019

W sobotę, w gdyńskiej restaruracji El Greco żeglarze uczestniczący w regatach należących do cyklu Off-Short Racing, ich rodziny i zaproszeni goście spotkali się na Gali Żeglarskiej Off-Short Racing. Była to okazja do podsumowania dokonań żeglarzy podczas sezonu regatowego oraz nagrodzenia zwycięzców rankingu w klasie ORC oraz MINI 650.

Wtym sezonie liderem w klasie ORC okazał się Artur Burdziej, a w klasie MINI 650 – Krzysztof Kołakowski i Grzegorz Witer.

Zwycięzcy otrzymali, oprócz honorowych statuetek, nagrody specjalne (tym razem w klasie MINI 650 był to nowy grot, ufundowany przez Narwal Sails) oraz nagrody finansowe.

Poza nagrodami za zwycięstwo w rankingu, nowoutworzoną nagrodę przechodnią dla najszybszego jachtu regat SummerHeat DOUBLE – Memoriał Joanny Dobrowolskiej – otrzymał jacht QUANTA (okolicznościowy medal odebrał Mariusz Maćkowiak).

W części mniej oficjalnej było miejsce na losowanie upominków ufundowanych przez MUSTO, OneSails, Majer na Fali, Marina Yacht Park, Helly Hansen, Rooto System – żaden z obecnych na Gali żeglarzy nie wyszedł z niej z pustymi rękami. Serdecznie dziękujemy fundatorom upominków. Był też czas na rozmowy kuluarowe przy „stole greckim”.

Nieodłączną częścią Gali Żeglarskiej Off-Short Racing jest premiera kalendarza regatowego Off-Short Racing na następny rok. Kalendarz ten, stanowiący wspomnienie z tegorocznego sezonu, zawiera daty wszystkich regat należących do cyklu. Tak też było i w sobotę, a każdy z uczestników otrzymał świeżutki egzemplarz kalendarza w prezencie.
Gala Żeglarska Off-Short Racing została zorganizowana we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

#pomorskie.eu