DOUBLEHANDED już na morzu!

Piętnaście jachtów stanęło w sobotę 3 czerwca na starcie regat załóg dwuosobowych Gdynia DOUBLEHANDED Yachtrace 2017. W samo południe zawodnicy ruszyli do rywalizacji. Mają do pokonania dystans 400 Mm.
Start poprzedziła indywidualna parada jachtów biorących udział w regatach na wodach wokół mariny. Pomysłodawca wyścigu, Paweł Wilkowski, zadbał nie tylko o oprawę uroczystego otwarcia regat, ale i bezpieczeństwo uczestników. W piątek odbyła się odprawa załóg i spotkanie poświęcone zasadom bezpiecznego żeglowania, które poprowadził dyrektor SAR Janusz Maziarz.

Dystans, jaki w formule non stop mają do pokonania żeglarze wynosi ok. 400 Mm, a trasa wiedzie po trójkącie z Gdyni, do Ölands Södra Grund i przez Liepai, z powrotem do Gdyni. Oficjalne zakończenie regat zaplanowano na 9 czerwca. Podczas ubiegłorocznej, pierwszej edycji imprezy, zwycięski jacht „Vihuela” z Eugeniuszem Ginterem i Markiem Mielniczukiem, pokonał taki dystans w niespełna 70 godzin. 

To już druga edycja Gdynia DOUBLEHANDED Yachtrace. W ubiegłym roku dwuosobowe załogi zmagały się na trasie o podobnym dystansie z Gdyni do Windawy i z powrotem. W tym roku program imprezy został poszerzony do trzech wyścigów, z których pierwsze - WarmUp DOUBLEHANDED Challenge - na dystansie ok 100 Mm rozegrano w połowie maja, a trzecie - CoolDown DOUBLEHANDED Challenge – na podobnej stumilowej trasie, zaplanowano na 30 września.

Przebieg zmagań Gdynia DOUBLEHANDED Yachtrace można śledzić na stronie regat pod adresem http://doublehanded.gdynia.pl/gdy2017-live .


zdjęcie: Cezary Spigarski/ oficynamorska.pl