Baltic 500: niemiecka premiera odnosi się do drugiej rundy

Zamieszczamy tłumaczenie artykułu o regatach Baltic 500, jaki ukazał się w magazynie YACHT online. Na zdjęciu (z YACHT online) Maurice Oster i Oliver Tessloff na jachcie MEX - zwycięzcy tegorocznej edycji Baltic 500 w klasie MINI 650. Tłumaczenie może nie jest super dokładne, ale wystarczająco oddaje treść artykułu.
Z 49 jachtami dwuręczna Regatta Baltic 500 została znakomicie zaprezentowana w maju tego roku. W drugiej rundzie liczba uczestników może prawie podwoić ...

Silnie zmotywowani organizatorzy nowej dwuręcznej niemieckiej regaty Baltic 500 nie mogą narzekać na brak echa. Już przed premierą wyścigu non-stop przez zachodnie Morze Bałtyckie, na krótko przed Skagerrak i 49 jachtami z powrotem, natychmiast po wezwaniu z plaż. „Honory linii” zapewniły Mathias Müller z Blumencron i Martin Buck w klasie 40 „Red”, w mini-rankingu dominowali Maurice Oster i Oliver Tessloff w „Mex”. W drugiej rundzie 2020 oddani organizatorzy Yacht Club Strande oczekują jeszcze większego tłumu.

W ramach podziękowań za tegoroczne premiery szef organizacji Cord Hall i jego zespół dadzą teraz pierwszeństwo wszystkim tym, którzy zaufali im podczas premiery i wsparli nowy format drugiej edycji Ascension 2020. Skontaktujemy się ze wszystkimi osobami rozpoczynającymi pierwszą edycję i będziemy musieli zarejestrować się z wyprzedzeniem od następnego weekendu (26 października) do 10 listopada. Dla wszystkich pozostałych nowo zainteresowanych dwuręcznych załóg okno wiadomości otwiera się jak zwykle 24 grudnia, zgodnie z mottem „Kto pierwszy…”. Jeśli zostanie osiągnięty numer rejestracyjny maksymalnie 75 jachtów, zespoły sprawozdawcze otrzymują miejsce na liście oczekujących.

Cord Hall może sobie wyobrazić, że w razie potrzeby pozwala nawet na kilka dodatkowych łodzi. Organizacyjnie wierzylibyśmy również w posiadanie 90 lub 100 łodzi, ale ograniczenie polega bardziej na pojemności portu ”, mówi organizator, który był tak popularny wśród uczestników, który wygrał regaty w pierwszej rundzie ze swoim zespołem sportowo czystym i bardzo sympatycznym na lądzie. Hall powiedział, że dodatkowym tematem będzie opcja, którą Baltic Sea 500 może przynajmniej raz poprosić o uczynienie Baltic 500 regatami kwalifikacyjnymi do Mistrzostw Świata 2020 w nowej dyscyplinie olimpijskiej 2024 w mieszanej strefie przybrzeżnej. Jednak Światowe Stowarzyszenie Szybownictwa musi jeszcze podjąć decyzje, zanim można będzie określić tak zwane „kwalifikatory”. Co zaplanowano na coroczne spotkanie World Sailing w listopadzie. „Stajemy z karabinu pieszo i jesteśmy na to przygotowani” - mówi Cord Hall.

Podobnie jak w tym roku jest to dla napastnika z Bałtyku w podwójnej paczce podczas długiego weekendu Wniebowstąpienia do rzeczy. Premiera planowana jest na 21 maja. Przewidywany projekt ewentualnego uczynienia z Baltic 500 oficjalnych regat kwalifikacyjnych dla mini-transat na razie pozostaje interesującym projektem, ale ze względu na wysokie koszty nie można go wdrożyć natychmiast. Tutaj wirniki z Polski, Danii i Niemiec są nadal przedmiotem dyskusji.